Pod koniec 2022 roku w zabytkowych wnętrzach hotelu  Monopol w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu XII edycji programu Symbol 2022.Podczas Gali nagrodzeni zostali najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż, których działalność cechuje polityka zrównoważonego rozwoju. Finał  rozpoczęły dwa panele dyskusyjne pod hasłem „Ekoodpowiedzialni dla uznania i aplauzu czy z myślą o przyszłości”, oraz „Wyzwania społeczno-gospodarcze w kontekście zrównoważonego rozwoju”.Główną częścią Gali Symbol 2022 było wręczenie Symboli, którymi kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego.

Jednym z finalistów okazał się Wojewodzki Szpital Psychiatryczny im.prof.T.Bilikiewicza w Gdańsku, który otrzymał tytuł „Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022”.

Nagrodę odebrał osobiście Dyrektor  naszego szpitala dr. Mariusz Kaszubowski.